Rozmiar Tekstu

Nasza studnia dla Sudanu (makulatura na misje).

 


Podstawowe Informacje

Pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym.
Powstałe w 2011 roku nowe państwo – Sudan Południowy – potrzebuje różnorodnego wsparcia. Ze względu na to, że jest to kraj chrześcijański w pierwszej kolejności z pomocą powinni pośpieszyć chrześcijanie. Z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Oddział Łódzki rozpoczęto akcje Makulatura na Misje, z przeznaczeniem pozyskiwanych środków na pomoc w budowie studni w Sudanie Południowym.
SKOK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Stowarzyszenie Pro Bono Familiae nie pozostają obojętni wobec tak głośnego wołania o pomoc bliźnich. Do kontenera postawionego przy ul. Staszica 14 mieszkańcy Wrześni oraz okolic mogą wrzucać makulaturę codziennie w godzinach pracy biura Stowarzyszenia, a także w każdy piątek w godz. 16:00 – 19:00 i każdą sobotę w godz. 8:00 – 14:00.
Koszt budowy jednej studni w Sudanie Południowym wynosi ok. 45 tys. zł. Jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody.
Jak włączyć się do akcji? Wystarczy zbierać makulaturę w domu, pracy, szkole i co tydzień wrzucać ją do kontenera przy ul. Staszica 14. Nic to uciążliwego, zważywszy na to, że kilogram makulatury to zaledwie trzy zeszyty, dwie gazety i kartonik po soli.
Sudańczycy przeżywają swój czas radości, ciesząc się wolnym państwem. My, którzy doskonale znamy radość wolności i suwerenności, pomóżmy Sudańczykom u początku ich drogi. Pomóżmy misjonarzom katolickim w ich pracy ewangelizacyjnej. Akacja „Makulatura na Misje” może stanowić „kubek świeżej wody” i może wyzwolić wiele dobra w naszych „małych ojczyznach”.

Stowarzyszenie Pro Bono Familiae


Do dnia 04.02.2016 r. zebrano łącznie 104,92 t.         

Zobacz szczegóły: 

Zapraszamy Państwa również do obejrzenia wywiadu z ks. Kazimierzem Kurkiem. Wywiad dotyczy zbiórki makulatury na budowę studni w Sudanie Południowym.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć wywiad.


Podsumowanie pierwszego roku akcji

    Minął pierwszy rok zbiórki makulatury zorganizowanej przez SKOK im. Stefan Kard. Wyszyńskiego i Stowarzyszenie Pro Bono Familiae dla mieszkańców Sudanu Południowego.
    W zbieraniu makulatury wzięli udział  mieszkańcy Wrześni  oraz okolic. W przeciągu minionego roku wymieniliśmy 20 kontenerów z makulaturą, dało to ok. 45 ton surowca wtórnego.
    Mamy nadzieję, że kolejny rok akcji „Makulatura na Misje” zaowocuje nie mniejszym zbiorem makulatury i spowoduje jeszcze większe zainteresowanie bezinteresowną  pomocą dla ludzi  potrzebujących.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://pbf.org.pl/images/mak_13

Filmy o studniach w Sudanie

 O. Krzysztof Zębik, kombonianin, po powrocie z Sudanu Południowego przygotował dwa krótkie filmy poświęcone studniom w KEJO-KEJI i TALI, które zostały wybudowane w ramach akcji "makulatura na misje - pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym", zainicjowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy - Oddział Łódzki.

KAJO-KEJI:

TALI:

Makulatura na Misje

Projekt "Makulatura na Misje dla Sudanu Południowego" zapoczątkowany został przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy - Oddział w Łodzi w 2011 roku. Celem akcji jest zbiórka charytatywna makulatury w celu wybudowania studni z czystą wodą dla mieszkańców Sudanu Południowego.

Sudan Południowy cieszy się wolnością i niepodległością od 2011 roku. Po wielu latach wyniszczenia zaczyna rozwijać się normalne życie. Jak wiadomo, najważniejsza dla każdego człowieka jest WODA! Bez wody nie ma życia, zatem Stowarzyszenie Pro Bono Familiae dwa lata temu dołączyła do akcji "Makulatura na Misje". W pierwszym roku uzbierane zostało 49 ton makulatury, w tej chwili stan zebranej makulatury wynosi 78 ton. Brakuje jeszcze około 72 ton. Cytat: "Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego, że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody" jest znany coraz to szerszej grupie naszego społeczeństwa. Tak naprawdę, każdy z nas może pomóc innym nie wydając pieniędzy. Obecnie jest moda na EKO! A zatem wykorzystujmy surowiec wtórny, jakim jest papier i karton. Kontener jest dużych rozmiarów, zatem zapraszamy nie tylko osoby prywatne, ale również firmy do przywożenia makulatury. Pomóżmy innym!!! Nas to nie kosztuje, a dla narodu sudańskiego to nowa jakość życia - Zdrowego Życia! Do dnia dzisiejszego zostało wybudowanych sześć studni. Ofiarodawcami są mieszkańcy miast: Częstochowa, Łódź, Warszawa, Przeworsk, Kalisz oraz Diecezja Gliwicka.

Poniżej zamieszczony został link do strony, na której możecie Państwo zobaczyć jak wyglądają wybudowane już studnie:

Wybudowane studnie w Sudanie Południowym

Zatem zapraszamy gorąco do włączenia się w ten projekt.

 

Termin zbiórki:

 

każdy piątek w godz.: 16:00 - 19:00

 

każda sobota w godz.: 9:00 - 14:00

 

Miejsce zbiórki:

 

ul. Staszica 14, Września

 

1 KILOGRAM MAKULATURY TO 75 LITRÓW WODY DLA AFRYKI!