Rozmiar Tekstu

Wakacje na wesoło! cz. 2

Minął drugi tydzień zajęć zorganizowanych przez Stowarzyszenie Pro Bono Familiae, współfinansowanych przez UMiG we Wrześni  pt: "Lato w mieście".

 

 

Tym razem grupę zdominowały dziewczynki, poprzednio było odwrotnie :) Poniedziałek przyniósł piękną pogodę. Zajęcia rozpoczęły się, jak zwykle, od zapoznania się uczestników oraz przygotowania i podpisania regulaminu. Później były zajęcia ruchowe i plastyczne. Najciekawszy temat dla dziewcząt to oczywiście moda, a zatem dwuosobowe grupy zaprojektowały wg własnego pomysłu suknie na specjalną okazję. Projekty zostały uwiecznione na zdjęciach, może któraś suknia w przyszłości znajdzie się w ofercie domu mody ;) We wtorek rano dzieci zastały salę, na której była zawsze zbiórka, z zaklejonymi oknami... zorganizowaliśmy seans filmowy, prawie taki jak w kinie!  "Kraina lodu" to przepiękna opowieść o siostrzanej miłości, zawiera zabawne, ale także poważne  scenki, piękne piosenki oraz świetną muzykę, a co chyba najważniejsze morał! Środa, pomimo słońca, była dość wietrzna, mimo to dotarliśmy na krytą pływalnie "Świat Wodny" przy ul. Kościuszki we Wrześni. W okresie wakacji dzieci z wrzesińskich szkół, dzięki wsparciu Burmistrza Gminy Września, mogą korzystać z pływalni za darmo. Zjeżdżalnia, gra w piłkę w wodzie oraz wyścigi pływackie urozmaiciły nam zabawę podczas tego pobytu. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wrócili do swoich domów. W czwartek poszliśmy na wycieczkę na Komendę Policji we Wrześni. Policjant przedstawił na czym polega praca w policji, dzieci mogły sprawdzić w co wyposażone jest auto policyjne oraz otrzymały upominki z logo Policji.  Była również pogadanka o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego, niedługo rozpoczyna się rok szkolny, a zatem na pewno się to przyda. Po spotkaniu z policjantem, poszliśmy jeszcze do parku. Bawiliśmy się na placu zabaw, w zbijanie balona, w "pająk patrzy", dziewczęta grały w gumę itp. Na piątek zaplanowaliśmy wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Kuźnia w Żydowie koło Kołaczkowa. Pogoda we Wrześni nie sprzyjała zabawom na powietrzu, ale na miejscu powitało nas słońce. Grupę oprowadził pan Janusz Szkudlarek, właściciel. Zwiedzanie kuźni, sprawdzenie własnych sił jako kowal, przymiarka chodaków, a także inne atrakcje i rozrywki zapewniły nam dużo radości. Gry i zabawy zorganizowane przez właścicieli tego miejsca, które ma uroczy klimat zapewniły nam miło spędzony czas. Na zakończenie wizyty państwo Szkudlarek rozpalili ognisko i wszyscy samodzielnie upiekli sobie kiełbaski. Były pyszne!!! Po tylu atrakcjach i wrażeniach, w drodze powrotnej wszyscy odpoczywali w autobusie.
W imieniu Stowarzyszenia Pro Bono Familiae oraz dzieci i rodziców składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Gminy Września, firmie Asirans SP. z o.o. S.K., PKS z Gniezna, Komendzie Policji we Wrześni oraz państwu Karolinie i Januszowi Szkudlarkom z Żydowa k. Kołaczkowa.

Kliknij, aby zapoznać się z galerią zdjęć.